Достапни линкови

Млади италијанци избираат крави наместо дискотеки


Млади италијанци избираат крави наместо дискотеки
please wait

No media source currently available

0:00 0:00:59 0:00

Се повеќе млади италијанци избираат да бидат фармери и земјоделци, наместо професија и живот во град. Меѓу нив е и 23 годишната италијанка Ванеса Педузи, која одгледува крави во Алпе Бедоло, во близина на швајцарската граница.

XS
SM
MD
LG