Достапни линкови

За 24 часа затекнати над 400 граѓани без маска


Илустрација

Во текот на изминатото деноноќие полицијата регистрирала прекршување на мерката за носење заштита на лицето кај 461 граѓанин, соопшти МВР.

Оттаму апелираат до граѓаните да ги почитуваат мерките и протоколите за справување со коронавирусот. Според Уредбата на Владата, казната за неносење маска е 20 евра.

XS
SM
MD
LG