Достапни линкови

Изречени 412 прекршочни казни за неносење маски


Илустрација

Во текот на изминатото деноноќие на територијата на целата држава се изречени 412 прекршочни казни за неносење лична заштита на лице, соопшти МВР.

Министерството за внатрешни работи апелира до граѓаните да ги почитуваат мерките и протоколите донесени од Владата за справување со Ковид -19.

XS
SM
MD
LG