Достапни линкови

Милошоски хоспитализиран на Инфективна клиника


Пратеникот од ВМРО-ДПМНЕ во последниот парламентарен состав и кандидат за пратеник од оваа партија во петтата изборна единица, Антонијо Милошоски, е хоспитализиран на Инфективната клиника во Скопје. Тој на својот официјален фејсбук профил напиша дека причина за хоспитализацијата е повеќедневна покачена температура.

„ Други симптоми немам, дишењето е добро, апетитот и расположението исто така. Вчерашниот тест покажа негативни резултати на Ковид19, но по препорака на специјалист од инфективна клиника, денес направивме уште еден тест, чии резултати се очекуваат во текот на утрешниот ден“ напиша Милошоски.

Инакупред четири дена мајката на Милошоски објави дека е позитивна на коронавирус, а тој истакна дека поради контактот со неа му е одредена изолација до 6 јули кога треба да направи два теста.

XS
SM
MD
LG