Достапни линкови

Мадуро му нареди на ЕУ амбасадорот да ја напушти Венецуела


Николас Мадуро

Венецуелскиот претседател Николас Мадуро му нареди на амбасадорот на ЕУ во Каракас да ја напушти земјата во рок од 72 часа, пренесе АП.

Овој потег на Мадуро доаѓа откако ЕУ воведе санкции врз група функционери од Венецуела за постапување против Конгресот, предводен од опозицијата.

XS
SM
MD
LG