Достапни линкови

Времето денеска: сончево и топло


Ќе биде сончево и многу топло со мала до умерена облачност и со слаб до умерен ветер претежно од северозападен правец. Дневната температура ќе биде од 24 до 38 степени. Во Скопје и околината слично време. Дневната температура ќе биде до 34 степени.

XS
SM
MD
LG