Достапни линкови

Во последните 24 часа, 557 прекршоци за неносење маска


Илустрација- човек со маска во Скопје

Во текот на изминатото деноноќие на територија на државата, по однос на мерката за неносење лична заштита на лице, регистрирани се 557 прекршоци, соопшти МВР.

Министерството за внатрешни работи апелира до граѓаните да ги почитуваат мерките и протоколите донесени од Владата со цел справување со КОВИД-19.

XS
SM
MD
LG