Достапни линкови

Сончево и топло со температура до 34 степени


Времето денеска ќе биде сончево и топло со мала до умерена облачност. Попладне во северните, северозападните делови на земјава и во Пелагонија ќе има нестабилна облачност проследена со пороен дожд и грмежи. Температурите ќе се движат од 25 до 34 степени. Во Скопје и околината температурата ќе достигне до 33 степени.

XS
SM
MD
LG