Достапни линкови

Во последните 24 часа 576 казнети за неносење маска


Архивска фотографија- луѓе со заштитни маски во Скопје

Во текот на изминатото деноноќие (26-27 јуни) на територијата на Република Северна Македонија, регистрирани се 576 прекршоци за непочитување на мерката за носење лична заштита на лице, соопштија од МВР. Од министерството апелираат до граѓаните да ги почитуваат мерките и протоколите донесени од Владата со цел справување со Ковид19.

XS
SM
MD
LG