Достапни линкови

Времето денеска: сончево со мала облачност


Ќе биде сончево и топло со мала до умерена облачност. Попладне на места нестабилно со локален пороен дожд и грмежи. Дневната температура ќе биде од 24 до 34 степени. Во Скопје и околината слично време. Дневната температура ќе биде до 32 степена.

XS
SM
MD
LG