Достапни линкови

Времето денеска: сончево со мала облачност


Ќе биде сончево и потопло со мала до умерена облачност. Попладне на места ќе биде нестабилно со локален пороен дожд, грмежи и засилен ветер, а ќе има и услови за појава на краткотрајно невреме. Дневната температура ќе биде од 22 до 33 степени. Во Скопје и околината слично време. Дневната температура ќе биде до 29 степени.

XS
SM
MD
LG