Достапни линкови

Времето денеска: сончево со умерена облачност


Ќе биде сончево со умерена облачност и со умерен до засилен ветер од северен правец. Попладне ќе има изолирана појава на краткотраен дожд и ретки грмежи. Дневната температура ќе биде од 19 до 31 степен. Во Скопје и околината слично време со температура до 26 степени.

XS
SM
MD
LG