Достапни линкови

Автобусот 142 од „Во дивината“ отстранет со хеликоптер


Автобусот 142 од „Во дивината“ отстранет со хеликоптер
please wait

No media source currently available

0:00 0:00:49 0:00

Националната стража на Аљаска го тргна автобусот од филмот „Во дивината“. Филмот е според вистинска приказна за Кристофер Меккендлс, кој го напуштил модерното општество за да живее во дивината. Починал од отровно растение, а последните месеци живеел во автобусот 142 во близина на националниот парк Денали, Аљаска. Автобусот станал туристичка атракција, но и опасност за туристите, поради што е отстранет. Стражата ќе го чува во складилиште, додека не се најде постојана локација.

Категории

XS
SM
MD
LG