Достапни линкови

Во Русија уште 7600 новозаболени од КОВИД 19


Во Русија се регистрирани 7.600 нови случаи на инфекција со корона вирус, со што вкупниот број достигна 592.280, објави Центарот за криза. Во соопштението се наведува дека 95 лица починале од корона вирусот во текот на претходните 24 часа, со што вкупниот број на жртви достигна 8.206.

Во текот на претходниот ден закрепнале 5.119 пациенти, а вкупниот број на заболени е 339.711, јави ТАСС. Од Центарот за кризи прецизираат дека оздравеле 58 проценти од заболените од Ковид-19.

XS
SM
MD
LG