Достапни линкови

Уште 366 лица во изолација, казни за 659 лица за неносење маска


Во текот на изминатото деноноќие на 366 лица им се издадени решенија за изолација, а 261 лице потпишало изјава за самоизолација, соопштија од МВР.

Од страна на полициски службеници извршени се контроли кај лица во изолација и самоизолација, при што е утврдено дека едно лице не ја почитувало мерката за изолација, а три лица не ја почитувале мерката за самоизолација.

По однос на мерката за неносење лична заштита на лице регистрирани се 659 прекршоци.

XS
SM
MD
LG