Достапни линкови

Времето денеска: сончево со умерена облачност


Ќе биде сончево и топло со умерена облачност. Ќе дува умерен северозападен, а во западните делови повремено засилен ветер од западен правец. Попладне ќе има изолирана појава на краткотраен дожд и ретки грмежи. Дневната температура ќе биде од 18 до 32 степена. Во Скопје и околината слично време со температура до 30 степени.

XS
SM
MD
LG