Достапни линкови

Пловна куќа, направена со 3Д принтер


Пловна куќа, направена со 3Д принтер
please wait

No media source currently available

0:00 0:01:00 0:00

Заедно со архитекти, чешки скулптори ја дизајнира првата куќа направена од 3Д принтер во Чешка. Куќата се прави од посебен бетон од јужниот град Чешке Будејовице. Планирано е куќата да плови на реката Влтава во Прага од август.

XS
SM
MD
LG