Достапни линкови

Времето денеска: сончево со умерена облачност


Ќе биде сончево со умерена облачност и со слаб до умерен северозападен ветер. Попладне на места ќе биде нестабилно со пороен дожд, грмежи и засилен ветер.. Дневната температура ќе биде од 18 до 31 степен. Во Скопје и околината слично време со температура до 29 степени.

XS
SM
MD
LG