Достапни линкови

Времето денеска: променливо облачно


Ќе биде променливо облачно со слаб до умерен, а во југозападните делови повремено засилен ветер од западен и северозападен правец. Попладне на повеќе места ќе биде нестабилно со пороен дожд, грмежи и засилување на ветерот. Дневната температура ќе биде од 16 до 30 степени. Во Скопје и околината слично време со температура до 28 степени.

XS
SM
MD
LG