Достапни линкови

Паметни камери ќе „ловат“ кој поминува на црвено во Атина


За поголема безбедност во сообраќајот, за следење, контрола и подобрување на сообраќајот во областа Атика, во поширокиот регион на Атина, надградена е работата и модернизирани се 230 камери кои ќе ги „ловат“ прекршувачите и оние кои поминуваат на црвено, јави дописничката на МИА од Атина. Системот за следење ќе се активира кога некој ќе помине на црвено светло и ќе ги регистрира регистарскиот број на автомобилот.

XS
SM
MD
LG