Достапни линкови

Во изолација уште 860 лица, 199 во самоизолација


Човек трча пред муралот инспириран од КОВИД-19 во Скопје на 8 јуни 2020

Во текот на изминатото деноноќие издадени се решенија за изолација на 860 лица, а 199 лица потпишале изјави за самоизолација на територијата на Македонија, информираат од Министерството за внатрешни работи.

При полициските контроли е утврдено дека две лица не ја почитувале мерката за изолација.

По однос на мерката за неносење лична заштита на лице, информираат од МВР, регистрирани се 559 прекршоци.

XS
SM
MD
LG