Достапни линкови

Пронајдено телото на американскиот пилот


авион од типот Ф-15 Игл

Телото на американскиот пилот било пронајдено откако неговиот борбен авион од типот Ф-15 Игл се урна во Северното Море. Авионот се урна вчера на тренинг мисија од базата во која се сместени американските сили во источна Англија. Се додава дека пилотот бил „лоциран и оти е починат“.

Пилотот исчезнат по уривањето на американски борбен авион во Северното Море

Остатоците од авионот биле пронајдени порано. Причината за несреќата останува непозната. Базата Лејкенхит е најголемата американска база со воздушни сили во Британија. Таму се стационирани повеќе од 4.000 американски војници.

XS
SM
MD
LG