Достапни линкови

На 18 години запиша балетска историја


На 18 години запиша балетска историја
please wait

No media source currently available

0:00 0:02:19 0:00

Стефанија Гаштарска е првата балерина од Македонија која е дел од престижниот руски театар „Бољшој“. Осумнаесетгодишната скопјанка, која учи и на истоимената академија во Москва, е среќна што пред се е дел од тој врвен театар. Што има да порача Гаштарска?

Категории

XS
SM
MD
LG