Достапни линкови

Времето денеска: сончево и топло


Ќе биде сончево и релативно топло, попладне ќе има локална нестабилност со појава на пороен дожд и грмежи. Ќе дува слаб до умерен ветер од западен правец. Дневната температура ќе биде од 18 до 32 степена. Во Скопје и околината слично време со температура до 29 степени.

XS
SM
MD
LG