Достапни линкови

Мелодии на Бетовен за еко протест


Мелодии на Бетовен за еко протест
please wait

No media source currently available

0:00 0:00:52 0:00

Жителите на селото Кејенберг и околината протестираат против рудник за јаглен чие отворање подразбира уништување на селата. Тие одлучија да протестираат со музика, поточно со мелодии на Лудвиг ван Бетовен. Музичарите им понудиле ваков протест, велејќи дека Бетовен бил еколошски свесен.

Категории

XS
SM
MD
LG