Достапни линкови

901 лице во изолација, 975 фатени без заштитна маска


Илустрација - Полициски час во Скопје, 7 јуни 2020

Во текот на изминатото деноноќие на територијата на државата на 593 лица им се издадени решенија за изолација, а 308 лица потпишале изјави за самоизолација, соопшти утрово МВР.

Полициски службеници извршиле контроли кај лица во изолација и самоизолација, при што е констатирано дека шест лица не ја почитувале мерката за изолација и самоизолација. Исто така по однос на мерката за не носење лична заштита на лице регистрирани се 975 прекршоци.

XS
SM
MD
LG