Достапни линкови

Времето денеска: сончево со умерена облачност


Ќе биде сончево со мала до умерена облачност. Попладне на повеќе места нестабилно со пороен дожд, а локално и во форма на невреме со грмежи, засилен ветер и појава на град. Дневната температура ќе биде од 21 до 30 степени. Во Скопје и околината слично време со температура до 27 степени.

XS
SM
MD
LG