Достапни линкови

Времето денеска: сончево со умерена облачост


Generic -- Sun, heat

Ќе биде сончево со мала до умерена облачност. Попладне, претежно во северните делови, ќе има локален пороен дожд и појава на грмежи. Дневната температура ќе биде од 22 до 31 степен. Во Скопје и околината слично време со температура до 30 степени.

XS
SM
MD
LG