Достапни линкови

Забрана за телефон при пешачење


Забрана за телефон при пешачење
please wait

No media source currently available

0:00 0:00:59 0:00

Низ светот се повторува сцената каде пешаците се „залепени“ за своите мобилни телефони, што доведува до судари и несреќи. Јапонски град планира да забрани користење на мобилни телефони при пешачење.

Категории

XS
SM
MD
LG