Достапни линкови

ИЈЗ: Над 110 новозаразени во последното деноноќие


Над 110 новозаразени со коронавирус се потврдени во изминатите 24 часа, но се уште се работат и други земени брисеви, информирале за МИА од Институтот за јавно здравје.

Според ИЈЗ, од новодијагностицираните случаи со Ковид-19, најголем број се од Скопје. Ова највисок број на заразени во еден ден во земјава. Досега најмногу заболени 107 беа евидентирани на 16 април.

XS
SM
MD
LG