Достапни линкови

Времето денеска: сончево и потполо


Ќе биде сончево и потопло со мала до умерена облачност. Ќе дува слаб до умерен, а повремено и засилен ветер од јужен правец. Попладне во северните делови ќе има услови за изолирана појава на пороен дожд и грмежи. Дневната температура ќе биде од 20 до 28 степени. Во Скопје и околината слично време со температура до 26 степени.

XS
SM
MD
LG