Достапни линкови

Остатоци од канабис во антички израелски храм


Остатоци од канабис во антички израелски храм
please wait

No media source currently available

0:00 0:01:00 0:00

Нови истражувања во антички израелски храм покажаа остатоци од канабис на олтар. Според тоа, археолозите велат дека ова се први докази дека во кралството на Јуда се користеле психоактивни супстанци при религиски ритуали. Некој се потрудил да го увезе канабисот, велат археолозите, оти нема докази дека се одгледувал локално во 8-иот век п.н.е.

Категории

XS
SM
MD
LG