Достапни линкови

Коронавирус: 67 новозаразени и еден починат


Клиника за инфективни болести во Скопје

Министерот за здравство Венко Филипче на денешната прес-конференција информираше дека во последното деноноќие биле направени 868 направени тестирања и биле регистрирани 67 новозаразени со коронавирус и дека има еден починат пациент.

Од Институтот за јавно здравје, за МИА, изјавиле дека од новодијагностицираните случаи со Ковид-19, најголем број се од Скопје.

Препорачано

XS
SM
MD
LG