Достапни линкови

Во време на насилства во САД, некои полицајци пружаат рака за поддршка

Во време на насилни судири во САД, некои полицајци пружаат рака за поддршка

Фотографиите покажуваат акти на солидарност од страна на американските полицајци со демонстрантите за време на демонстрациите повикувајќи на правда за смртта на Џорџ Флојд. Флојд почина откако беше задржан од полициските службеници во Минеаполис на 25 мај.

Вчитај повеќе

XS
SM
MD
LG