Достапни линкови

Времето денеска: променливо облачно


Претпладне ќе биде сончево со мала до умерена облачност. Oд пладневните часови ќе има локални врнежи од дожд, повремено поројни проследени со грмежи. Ќе дува умерен до засилен претежно северен ветер, најизразен долж Повардарието. Дневната температура ќе биде од 14 до 25 степени. Во Скопје и околината слично време со температура до 22 степена.

XS
SM
MD
LG