Достапни линкови

Успешен лет на најголемиот електричен авион


Успешен лет на најголемиот електричен авион
please wait

No media source currently available

0:00 0:00:47 0:00

Компанијата за мотори МагниЕкс и компанијата за авиони АероТек го тестираа најголемиот електричен авион. Пилотот леташе сам 30 минути над Вашингтон, САД.

Категории

XS
SM
MD
LG