Достапни линкови

Времето денеска: променливо облачно


Ќе биде променливо облачно со локални врнежи од дожд, особено во западните делови. Можна е и ретка појава на грмежи. Ќе дува умерен, повремено засилен ветер од северен правец, поизразен вдолж Повардарието. Дневната температура ќе биде од 13 до 24 степени. Во Скопје и околината слично време со температура до 22 степена.

XS
SM
MD
LG