Достапни линкови

Времето денеска - нестабилно со пороен дожд


Врменска прогноза - облачно.

Времето денеска ќе биде променливо облачно и нестабилно, на повеќе места со пороен дожд и појава на грмежи. Ќе дува слаб со умерен ветер, максималната температура ќе се искачи до 24 степени.

Во Скопје времето ќе биде променливо, облачно и нестабилно со пороен дожд и ретки грмежи. Температурата ќе се искачи до 22 степени.

XS
SM
MD
LG