Достапни линкови

Издадени 264 решенија за изолација, 562 прекршоци за неносење заштитна маска


Илустрација.

Во изминатото деноноќие во земјава им се издадени решенија за изолација на 264 лица, додека 52 лица потпишале изјави за самоизолација. Полициски службеници извршиле контроли кај лица во изолација и самоизолација, при што било евидентирано дека по едно лице не на почитувало мерката за изолација и самоизолација.

Во однос на мерките за носење на лична заштита на лице регистрирани се 562 прекршоци.

XS
SM
MD
LG