Достапни линкови

Времето денеска - променливо облачно со пороен дожд


Илустрација - врменска прогноза.

Времето во земјава ќе биде променливо облачно со сончеви периоди, додека попладне и кон крајот на денот на места се очекува да биде нестабилно со пороен дожд и грмежи. Утринската температура ќе се движи од 3 до 11, а дневната од 17 до 25 степени. УВ индексот ќе изнесува 7.

Во Скопје ќе биде променливо облачно со сончеви периоди. Попладне и кон крајот на денот ќе биде нестабилно со пороен дожд и грмежи. Утринската температура ќе се спушти до 8, а дневната ќе достигне 22 степени.

XS
SM
MD
LG