Достапни линкови

Верна врска со коњот за успех во коњичкиот спорт


Верна врска со коњот за успех во коњичкиот спорт
please wait

No media source currently available

0:00 0:02:42 0:00

Македонските најмлади прваци во коњички спорт се брат и сестра, Дарио и Леонида Гроздановски. Тие потекнуваат од семејство кое се занимава со коњички спорт, но врската со коњите и чувството на контрола врз коњ ги натерала да го засакаат овој спорт. Што имаат да порачаат прваците во еден од најскапите спортови?

XS
SM
MD
LG