Достапни линкови

Времето денеска: променливо облачно


Ќе биде променливо облачно со сончеви периоди и со локални врнежи од дожд. Попладне ќе има услови за изолирана појава на нестабилност со пороен дожд, појава на грмежи и засилување на ветерот. Дневната температура ќе биде од 19 до 24 степени. Во Скопје и околината слично време со температура до 20 степени.

XS
SM
MD
LG