Достапни линкови

Времето денеска: променливо облачно


Ќе биде променливо облачно со повремени врнежи од дожд, попладне со ретки грмежи. Ќе дува умерен, повремено засилен северен ветер, особено изразен вдолж Повардарието. Дневната температура ќе биде од 13 до 23 степенa. Во Скопје и околината слично време со температура до 19 степени.

XS
SM
MD
LG