Достапни линкови

Времето денеска: променливо облачно


Ќе биде променливо облачно со повремени врнежи од дожд и со умерен, повремено засилен северен ветер. На места ќе биде нестабилно со пороен дожд, грмежи и засилен ветер. Дневната температура ќе биде од 13 до 22 степенa. Во Скопје и околината слично време со температура до 19 степени.

XS
SM
MD
LG