Достапни линкови

Ќе бидат ли наскоро отворени македонските граници?


илустрација

Комисијата за заразни болести на денешната седница како една од главните теми ќе ја разгледува можноста за отворање на границите. Министерот за здравство Венко Филипче во минатата недела неколку пати повтори дека е рано за отворање на границите.

ВМРО-ДПМНЕ: Одлуката на Рама е нов пораз за владата на Заев

Од соседните земји, Албанија од 1. јуни ги отвора границите за Македонија, додека Србија веќе ги отвори.

Покрај тоа, на денешната седница Комисијата би можело да разговара и за отворање на угостителските објекти што беше најавено за оваа недела.

XS
SM
MD
LG