Достапни линкови

Времето денеска: сончево со умерена облачност


Ќе биде сончево со мала до умерена облачност и со умерен, повремено засилен северен ветер. Попладне ќе има услови за краткотраен локален дожд. Дневната температура ќе биде од 14 до 25 степени. Во Скопје и околината слично време со температура до 22 степена.

XS
SM
MD
LG