Достапни линкови

Најмалку 97 загинати и двајца преживеани при авионска несреќа во Карачи


Во авионската несреќа што се случи вчера во Карачи, загинале 97 луѓе, потврдија денеска пакистанските власти. Во авионската несреќа преживеале само две лица. Авионот превезувал 91 патник и 8 членови на екипажот. Пакистанското министерство за здравство соопшти дека идентификувани се телата на починатите и истите се извлечени од местото на несреќата. Пакистанскиот авион „Ербас А320“, се урна во населено место непосредно пред да слета на аеродромот во Карачи.

XS
SM
MD
LG