Достапни линкови

103 полицајци во изолација, 14 од нив позитивни


Илустрација - Луѓе со заштитни маски и полиција во Градски парк во Скопје

Сто и три припадници на полицијата се ставени во изолација, а 14 од нив се позитивни на Ковид-19, потврдило Министерството за внатрешни работи во изјава за МИА.

Засега не се знае како дошло до нивно заразување. Во изолација се ставени полицајци од Скопје, Тетово, но и од други градови, пренесе МИА.

XS
SM
MD
LG