Достапни линкови

Времето денеска: сончево со локална облачност


Ќе биде сончево со мала до умерена локална облачност и со умерен до засилен ветер од северен правец. Дневната температура ќе биде од 17 до 24 степени. Во Скопје и околината слично време со температура до 23 степени.

XS
SM
MD
LG