Достапни линкови

Времето денеска: променливо облачно


Ќе биде променливо облачно, претпладне со повеќе сончеви периоди. Попладне и во вечерните часови на повеќе места нестабилно со пороен дожд, грмежи и засилен ветер, а ќе има и услови за појава на град. Ќе дува умерен до засилен ветер од јужен правец, кој кон крајот на денот вдолж Повардарието ќе се промени во северен. Дневната температура ќе биде од 22 до 31 степен. Во Скопје и околината слично време со температура до 29 степени

XS
SM
MD
LG